BLOG

targetowanie behawioralne

targetowanie behawioralne

Targetowanie behawioralne pozwala na dotarcie z reklamą do precyzyjnie wybranej grupy odbiorców deklarujących zainteresowanie konkretną grupą produktów lub usług. Polega na wykorzystaniu danych historycznych uzyskanych z tagowania poprzednich wysyłek i tym samym analizy zainteresowań internautów.

W czym pomaga targetowanie behawioralne?

Rozwiązanie to pozwala na dostosowanie oferty do zainteresowań odbiorców, tzn. można śledzić w co klikają nasi czytelnicy i tworząc kolejne mailingi wykorzystać tą wiedzę uzupełniając mailing o najbardziej poczytne treści.

Można także dosłać dodatkowe uzupełniające lub substytucyjne informacje subskrybentom w obrębie przejawianych przez nich zainteresowań, np. jeżeli ktoś kliknął w tag „motoryzacja” może będzie zainteresowany ubezpieczeniami komunikacyjnymi.
Takie przygotowanie treści powoduje, że internauci otrzymują reklamę dopasowaną do ich oczekiwań, co bezpośrednio przekłada się na większe zainteresowanie użytkowników.

Gdzie znaleźć tę funkcję?

Targetowanie behawioralne dostępne jest w drugim kroku wysyłki i działa podobnie jak geotargetowanie. Dla realizowanej wysyłki należy wybrać interesujący nas tag (grupę zainteresowań odbiorców) i zdefiniować częstotliwość klikania w niego. Przykładowo więc chcąc zrealizować kampanię mailingową promującą wypoczynek w górach wybieramy osoby, które kliknęły w tag "turystyka/wypoczynek" w okresie np. ostatniego kwartału i tylko do nich realizujemy nasz mailing.

Filtr ten pozwala łączyć tagi ale także skorzystać z alternatywy, czyli zrealizować mailing do osób, które klikały w jeden z co najmniej dwóch zdefiniowanych tagów. Po wybraniu interesujących nas tagów wystarczy sprawdzić zasięg mailingu i zrealizować targetowaną wysyłkę.

Pozostałe wpisy

które moga Cię zainteresować

Aktualizacja panelu Wydawcy #1

To zarazem pierwszy wpis na blogu o nowościach w systemie INIS dla Wydawców oraz duży update w panelu Wydawcy od czasu wdrożenia nowego systemu INIS. Sprawdź co nowego wprowadziliśmy do systemu:

Udostępnienie do publicznej wiadomości Planu połączenia spółki INIS SP. Z O.O. z siedzibą w Rybniku ze spółką CASHBACK SERVICES SP. Z O.O.

Udostępnienie do publicznej wiadomości Planu połączenia spółki INIS SP. Z O.O. z siedzibą w Rybniku ze spółką CASHBACK SERVICES SP. Z O.O. z siedzibą w Rybniku

Dotacja na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020

Dotacja na kapitał obrotowy dla INIS sp. z o.o. w ramach działania 3.4. Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Opinie naszych klientów

Przeczytaj, co mówią o nas inni

BLOG
fb
ln
tw
yt
ig
eu