BLOG

Czerwiec w marketingu: Dzień Dziecka, Dzień Ojca i inne ważne wydarzenia

Czerwiec w marketingu: Dzień Dziecka, Dzień Ojca i inne ważne wydarzenia

Czerwiec to miesiąc wprost wymarzony dla marketerów. Jest to okres rozpoczęcia lata i wakacji, a tym samym czas wielu ciekawych wydarzeń, które można wykorzystać w komunikacji swojej marki. Oto kilka kluczowych wydarzeń, które warto mieć na uwadze, planując działania marketingowe na czerwiec.

 

Kilka dat do zapisania w kalendarzu
  • 1 czerwca - Dzień Dziecka 

Dzień Dziecka to jedno z tych wydarzeń, które marki często wykorzystują w swoich planach marketingowych. W zależności od produktu lub usługi, które firma oferuje, mogą to być różne działania, które zwracają się do dzieci, rodziców, a czasem do całych rodzin. Wszystkich zainteresowanych tematyką wykorzystania tego święta zachęcamy do zapoznania się ze wciąż aktualnym wpisem poświęconym właśnie tej tematyce. Artykuł 7 pomysłów na komunikację Twojej marki z okazji Dnia Dziecka znajdziecie na naszym blogu. A tymczasem my za sprawą kampanii McDonald's z 2016 roku przypominamy, że wszyscy jesteśmy dziećmi. 

https://www.youtube.com/watch?v=22cYY_uRugc

  • Długi czerwcowy weekend

Zanim rozpoczną się wakacje, czerwiec ma dla nas w prezencie długi weekend, który w połączeniu z katolickim świętem Bożego Ciała daje nam idealną możliwość na przedwakacyjny, kilkudniowy wypad za miasto. To co? Gotowi na camping? Kampania grilla weber powinna Was wystarczająco do tego zachęcić. 

https://youtu.be/4dwHx1Np7RU

 

  • 23 czerwca - Dzień Ojca 

Kolejne święto w kalendarzu, które wywołuje moc wzruszeń to Dzień Ojca, czyli okazja do podziękowania ojcom za trud wychowania, ale także szansa dla marek na zwiększenie sprzedaży i zbudowanie relacji z klientami. To zatem dobry moment na promocję produktów lub usług, które ułatwiają życie każdemu tacie. Jeśli szukacie więcej inspiracji do tematycznych kampanii z ojcem w roli głównej zachęcamy do przeczytania naszego artykułu 7 kampanii podkreślających wyjątkową rolę ojca, a także do obejrzenia reklamy ciasteczek Oreo, która nas wyjątkowo chwyta za serce. 

https://youtu.be/5EasOndd56c

 

  • 24 czerwca - początek wakacji

Początek wakacji zawsze zbiega się z początkiem lata. I to ten moment, na który większość z nas czeka. To także dobry czas dla wielu branż, ponieważ ludzie często planują podróże, wydatki na rozrywkę, zakupy sezonowe i inne aktywności związane z wolnym czasem. Ten potencjał warto wykorzystać. Przygotuj się na zatem na wakacje lepsze o sport z kampanią od Dechatlon.

https://www.youtube.com/watch?v=4xwd8utJZ2s

 

Pamiętaj, że skuteczne wykorzystanie możliwości marketingowych wymaga starannego planowania, jak największego dostosowania oferty do indywidualnych potrzeb oraz zrozumienia i adresowania potrzeb Twojej grupy docelowej. Nie bój się być innowacyjnym i przyciągać swoją publiczność poprzez interesujące i angażujące inicjatywy! To strategia, która zawsze przynosi rezultaty!

Pozostałe wpisy

które moga Cię zainteresować

Październik w marketingu: różowy październik, Dzień Nauczyciela, Halloween i inne branżowe wydarzenia

Po lecie zostały już tylko wspomnienia, w kalendarzu zaś na dobre zagościł jesienny klimat, a z nim nadeszło wiele okazji do inspirujących kampanii reklamowych. Przed nami październik: miesiąc, który dla marketerów jest bardzo kreatywnym czasem, nie ...

Wrzesień w marketingu: czas jesiennych kampanii i nie tylko

Kalendarzowo wciąż mamy jeszcze lato, nie mniej wyraźnie można już poczuć jesienny klimat. Wrzesień to czas powrotów: do szkoły, do biur, do normalności. Po intensywnych wakacyjnych szaleństwach nadchodzi czas obowiązków i codziennej rutyny. Jednak j...

Sierpień w marketingu: back to school

Kiedy wakacje trwają w najlepsze w marketingu rozpoczyna się gorący czas kampanii back to school. Zwykle jest to czas końca lipca i początku sierpnia, kiedy to rodzice i uczniowie zaczynają się przygotowywać do nadchodzącego roku szkolnego. Dlatego t...

Opinie naszych klientów

Przeczytaj, co mówią o nas inni

BLOG
fb
ln
yt