BLOG

Rebranding INIS po 10 latach obecności na rynku! W nową dekadę z nowym wizerunkiem.

Rebranding INIS po 10 latach obecności na rynku! W nową dekadę z nowym wizerunkiem.

 

INIS powstał w 2010 roku. Od samego początku wywoływaliśmy emocje, udostępniając darmowe narzędzia do email marketingu dla naszych wydawców. Nasze usługi obejmowały system, technologię targetowania i wysyłek emailingów do baz zewnętrznych, skupionych w pierwszej w Polsce Emailingowej Sieci Reklamowej INIS. Nie dziwi więc, że przez ostatnie 10 lat naszym symbolem była koperta, stanowiąca integralną część naszego logotypu. Z biegiem czasu zdobywając coraz większe doświadczenie, obserwując rynek i słuchając naszych partnerów, znacząco poszerzyliśmy zakres swoich działań, wprowadzając do oferty kolejne kanały komunikacji i nowatorskie rozwiązania technologiczne.

nowe logo INIS

 

Elementy graficzne poddane zmianom

Kopertę w naszym logo zamieniliśmy na okrąg. Symbol ten, ma dla nas kilka istotnych znaczeń. INIS z 2020 roku jest całkowicie różny od tego z roku 2010. Zmiany przebiegały długofalowo i wiązały się bezpośrednio z rozszerzaniem zakresu świadczonych przez nas usług. Dzisiejszy INIS daje swoim klientom możliwość prowadzenia kompleksowych działań w mediach digitalowych. Stale realizujemy strategię obecności w internecie kilkuset marek, zarówno tych współpracujących z wiodącymi agencjami interaktywnymi i domami mediowymi, jak i naszymi bezpośrednimi klientami, którzy obdarzyli nas zaufaniem i powierzając nam swoją sprzedaż od kilku lat, dają najlepszą rekomendację naszej skuteczności

Rebranding podyktowany został kilkoma względami, ale najważniejszym z nich była rosnąca w nas świadomość konieczności dopasowania wizerunku marki na zewnątrz, do zmian, jakie zachodziły w spółce już od dawna. INIS 10 lat po swoim powstaniu, to także dostawca kompleksowych rozwiązań mediowych dla e-commerce. Codziennie realizujemy dziesiątki kampanii sprzedażowych, skutecznie łącząc dostępne nam możliwości i wykorzystując w tym celu całą dostępną nam technologię, na której rozwój od początku działalności kładziemy wyjątkowy nacisk. Okrąg w logo symbolizuje przede wszystkim pełnię i kompleksowość usług, oferowanych naszym klientom. Od email marketingu, który jest w naszym DNA, do omni ecommerce, który wciąż rozwijamy.  

Jedno od 10 lat nie uległo zmianie. Chcemy, by nasi klienci zawsze czuli się otoczeni opieką doświadczonych i kompetentnych specjalistów, i jest to kolejne ze znaczeń okręgu, który zagościł w naszej nowej identyfikacji wizualnej.

Chcąc jednocześnie zachować elementy wizerunku silnie utożsamiane z INIS jaki dotychczas znali nasi klienci, postanowiliśmy zachować spójność w obszarze kolorystyki, która uległa wyłącznie nieznacznej modyfikacji. Odświeżyliśmy zatem paletę barw, którą będziemy się od tej pory posługiwać, jednocześnie rozbudowując ją o kilka dodatkowych kolorów, które symbolizują różnorodność oferowanych przez nas usług.

 

 

Rebranding Grupy Kapitałowej

Zmiany wynikające z potrzeb komunikacji większego zakresu oferowanych przez nas usług zbiegły się z całościowym rebrandingiem Grupy Kapitałowej, do której należymy. Digitree Group SA, (dawniej Grupa Kapitałowa SARE SA) również przeszła metamorfozę i zgodnie ze znaczeniem jej nowej nazwy, stanowi obecnie swoisty ekosystem reklamowy, dostarczający pełen zakres usług dla przedsiębiorstw, działających w internecie.

Grupa, na której kompetencje składają się doświadczenie i unikatowe specjalizacje poszczególnych jej spółek, zapewnia zatem swoim partnerom pełną ofertę 360° w zakresie digital marketingu. Dlatego też miejsce poprzedniego claimu w logo INIS “Feel the innovation” zajęła informacja o przynależności do Grupy Kapitałowej Digitree Group SA.  

 

Mapa kompetencji Digitree Group - kliknij aby powiększyć

 

 

Komentarz Prezesa Zarządu - Romana Grygierka

Dziś INIS generuje 60 proc. swoich przychodów efektywnie dostarczając także szereg innych rozwiązań reklamowych i produkty niezwiązane z e-mail marketingiem. Dla mnie osobiście rebranding jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynku oraz naszych klientów, ale przede wszystkim pokazanie, że Digitree Group tworzą spółki i projekty budujące komplementarny ekosystem sprzedażowo-marketingowy dla wszystkich, chcących realizować skuteczne kampanie w Internecie.

Cieszymy się, że w nowej identyfikacji wizualnej udało się w bardzo przystępnej i zrozumiałej formie oddać kluczowe elementy, które od dłuższego czasu stanowiły istotę naszej spółki i wyróżniały INIS na polskim rynku reklamowym tj.

  • kompleksowość w działaniu,
  • pełne spojrzenie na marketing internetowy,
  • wyjątkowe relacje z klientami,
  • szeroki zakres kompetencji naszych specjalistów
  • elastyczność w zaspokajaniu potrzeb reklamowych naszych partnerów

 

To jeszcze nie koniec zmian!

Zmiana logotypu jest początkiem większych zmian, które obejmą w najbliższym czasie również strony internetowe, materiały promocyjne i pozostałe elementy brandingu spółki, w przedstawionym powyżej tonie. Zachęcamy do aktywnego śledzenia tych nowości, o których z pewnością będziemy także na bieżąco informować.

Pozostałe wpisy

które moga Cię zainteresować

Jak nowoczesna technologia wpływa na środowisko?

Radykalna dekarbonizacja gospodarki to droga do zatrzymania globalnego ocieplenia. Jednak dopóki tradycyjnych źródeł energii nie zastąpi energia odnawialna, także wysłanie e-maila, wyszukanie informacji czy obejrzenie serialu w internecie będzie źród...

Sztuka angażowania odbiorców komunikatem reklamowym. Czym jest Content Marketing?

Content marketing to przeciwieństwo reklamy, niczym para rodzeństwa o przeciwstawnych temperamentach. Wyrozumiały i cierpliwy introwertyk, z głową pełną pomysłów, zawsze gotowy do pomocy. Ale to również storyteller, który dzieli się swoim know-how, s...

E-mail marketing jako skuteczne medium w performance i budowaniu rozpoznawalności

W konkurencji z serwisami społecznościowymi e-mail marketing potwierdził skuteczność i umocnił pozycję. Spełnia kryteria narzędzia, o których marzą sprzedawcy - jest spersonalizowany, pracuje na własnych danych i  jest efektywny kosztowo. Zdaniem eks...

Opinie naszych klientów

Przeczytaj, co mówią o nas inni

BLOG
fb
ln
yt