BLOG

Rebranding INIS po 10 latach obecności na rynku! W nową dekadę z nowym wizerunkiem.

Rebranding INIS po 10 latach obecności na rynku! W nową dekadę z nowym wizerunkiem.

 

INIS powstał w 2010 roku. Od samego początku wywoływaliśmy emocje, udostępniając darmowe narzędzia do email marketingu dla naszych wydawców. Nasze usługi obejmowały system, technologię targetowania i wysyłek emailingów do baz zewnętrznych, skupionych w pierwszej w Polsce Emailingowej Sieci Reklamowej INIS. Nie dziwi więc, że przez ostatnie 10 lat naszym symbolem była koperta, stanowiąca integralną część naszego logotypu. Z biegiem czasu zdobywając coraz większe doświadczenie, obserwując rynek i słuchając naszych partnerów, znacząco poszerzyliśmy zakres swoich działań, wprowadzając do oferty kolejne kanały komunikacji i nowatorskie rozwiązania technologiczne.

nowe logo INIS

 

Elementy graficzne poddane zmianom

Kopertę w naszym logo zamieniliśmy na okrąg. Symbol ten, ma dla nas kilka istotnych znaczeń. INIS z 2020 roku jest całkowicie różny od tego z roku 2010. Zmiany przebiegały długofalowo i wiązały się bezpośrednio z rozszerzaniem zakresu świadczonych przez nas usług. Dzisiejszy INIS daje swoim klientom możliwość prowadzenia kompleksowych działań w mediach digitalowych. Stale realizujemy strategię obecności w internecie kilkuset marek, zarówno tych współpracujących z wiodącymi agencjami interaktywnymi i domami mediowymi, jak i naszymi bezpośrednimi klientami, którzy obdarzyli nas zaufaniem i powierzając nam swoją sprzedaż od kilku lat, dają najlepszą rekomendację naszej skuteczności

Rebranding podyktowany został kilkoma względami, ale najważniejszym z nich była rosnąca w nas świadomość konieczności dopasowania wizerunku marki na zewnątrz, do zmian, jakie zachodziły w spółce już od dawna. INIS 10 lat po swoim powstaniu, to także dostawca kompleksowych rozwiązań mediowych dla e-commerce. Codziennie realizujemy dziesiątki kampanii sprzedażowych, skutecznie łącząc dostępne nam możliwości i wykorzystując w tym celu całą dostępną nam technologię, na której rozwój od początku działalności kładziemy wyjątkowy nacisk. Okrąg w logo symbolizuje przede wszystkim pełnię i kompleksowość usług, oferowanych naszym klientom. Od email marketingu, który jest w naszym DNA, do omni ecommerce, który wciąż rozwijamy.  

Jedno od 10 lat nie uległo zmianie. Chcemy, by nasi klienci zawsze czuli się otoczeni opieką doświadczonych i kompetentnych specjalistów, i jest to kolejne ze znaczeń okręgu, który zagościł w naszej nowej identyfikacji wizualnej.

Chcąc jednocześnie zachować elementy wizerunku silnie utożsamiane z INIS jaki dotychczas znali nasi klienci, postanowiliśmy zachować spójność w obszarze kolorystyki, która uległa wyłącznie nieznacznej modyfikacji. Odświeżyliśmy zatem paletę barw, którą będziemy się od tej pory posługiwać, jednocześnie rozbudowując ją o kilka dodatkowych kolorów, które symbolizują różnorodność oferowanych przez nas usług.

 

 

Rebranding Grupy Kapitałowej

Zmiany wynikające z potrzeb komunikacji większego zakresu oferowanych przez nas usług zbiegły się z całościowym rebrandingiem Grupy Kapitałowej, do której należymy. Digitree Group SA, (dawniej Grupa Kapitałowa SARE SA) również przeszła metamorfozę i zgodnie ze znaczeniem jej nowej nazwy, stanowi obecnie swoisty ekosystem reklamowy, dostarczający pełen zakres usług dla przedsiębiorstw, działających w internecie.

Grupa, na której kompetencje składają się doświadczenie i unikatowe specjalizacje poszczególnych jej spółek, zapewnia zatem swoim partnerom pełną ofertę 360° w zakresie digital marketingu. Dlatego też miejsce poprzedniego claimu w logo INIS “Feel the innovation” zajęła informacja o przynależności do Grupy Kapitałowej Digitree Group SA.  

 

Mapa kompetencji Digitree Group - kliknij aby powiększyć

 

 

Komentarz Prezesa Zarządu - Romana Grygierka

Dziś INIS generuje 60 proc. swoich przychodów efektywnie dostarczając także szereg innych rozwiązań reklamowych i produkty niezwiązane z e-mail marketingiem. Dla mnie osobiście rebranding jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynku oraz naszych klientów, ale przede wszystkim pokazanie, że Digitree Group tworzą spółki i projekty budujące komplementarny ekosystem sprzedażowo-marketingowy dla wszystkich, chcących realizować skuteczne kampanie w Internecie.

Cieszymy się, że w nowej identyfikacji wizualnej udało się w bardzo przystępnej i zrozumiałej formie oddać kluczowe elementy, które od dłuższego czasu stanowiły istotę naszej spółki i wyróżniały INIS na polskim rynku reklamowym tj.

  • kompleksowość w działaniu,
  • pełne spojrzenie na marketing internetowy,
  • wyjątkowe relacje z klientami,
  • szeroki zakres kompetencji naszych specjalistów
  • elastyczność w zaspokajaniu potrzeb reklamowych naszych partnerów

 

To jeszcze nie koniec zmian!

Zmiana logotypu jest początkiem większych zmian, które obejmą w najbliższym czasie również strony internetowe, materiały promocyjne i pozostałe elementy brandingu spółki, w przedstawionym powyżej tonie. Zachęcamy do aktywnego śledzenia tych nowości, o których z pewnością będziemy także na bieżąco informować.

Pozostałe wpisy

które moga Cię zainteresować

Jak promować się w internecie po rebrandingu?

Czy niedawno przeprowadziłeś rebranding swojej firmy? Gratulacje! Teraz nadszedł czas, aby zwiększyć widoczność twojej marki online i przyciągnąć większą liczbę klientów. Kluczowe jest tu zastosowanie takich narzędzi jak SEO, Google Ads i kampanie w ...

Grudzień w marketingu: Święta, sylwestrowe szaleństwo i noworoczne postanowienia

Grudzień to wyjątkowy miesiąc dla marketingu, pełen świątecznego blasku, noworocznych postanowień i sezonowych okazji. Poszukujemy nie tylko idealnych prezentów i świątecznych dekoracji, ale również unikalnych sposobów na celebrowanie i przywitanie N...

Jak uzyskać więcej konwersji na stronie internetowej? Optymalizacja współczynnika konwersji.

Zwiększanie liczby konwersji na stronie internetowej wymaga przekształcenia odwiedzających w aktywnych klientów. Kluczowe jest zrozumienie potrzeb grupy docelowej i dostosowanie treści strony do ich oczekiwań. Równie ważny jest atrakcyjny, responsywn...

Opinie naszych klientów

Przeczytaj, co mówią o nas inni

BLOG
fb
ln
yt