BLOG

Kampania wizerunkowa dla klienta z branży gaming we współpracy z Digiseg

Kampania wizerunkowa dla klienta z branży gaming we współpracy z Digiseg

INIS we współpracy z Digiseg na zlecenie producenta z branży RTV, posiadającego także serię sprzętu gamingowego zrealizował kampanię, której celem było zwiększenie Viewability oraz podniesienie wskaźnika CTR kampanii prowadzonych w tym segmencie. 

Digiseg to firma pozyskująca dane na poziomie charakterystyki gospodarstw domowych, dzięki którym marketerzy mają swobodny dostęp do informacji statystycznych takich jak liczba osób w gospodarstwie, samochodów, średni poziom zarobków czy wykształcenie. Dane statystyczne są pozyskiwane z dostępnych źródeł, takich jak GUS, a później łączone z adresami IP użytkowników. 

Na ich podstawie można więc dotrzeć do precyzyjnych grup odbiorców i właśnie z wykorzystaniem tych danych przeprowadzona została wspomniana wyżej kampania. 

Jakie były jej założenia?

1. Cel kampanii:

Zwiększenie świadomości na temat asortymentu gamingowego producenta z branży RTV, poprzez podniesienie Viewability oraz współczynnika CTR prowadzonych działań.

2. Wyzwanie: 

Kluczowym wyzwaniem kampanii realizowanej przez INIS i Digiseg dla klienta było dotarcie do konkretnej grupy odbiorców - pasjonatów gamingu, przy jednoczesnym wyeliminowaniu ogólnej grupy użytkowników, którą stanowią entuzjaści technologii, ale niekoniecznie osoby zainteresowane na daną chwilę produktami z segmentu gaming.  

3. Rozwiązanie:

INIS stworzył trzy odrębne strategie targetowania:

  • Kampania display emitowana na wyselekcjonowanych popularnych stronach gamingowych w Polsce
  • Przygotowanie bazy “gamerów” w oparciu o third-party cookies
  • Wykorzystanie trzech grup danych Digiseg, wkazujących na zainteresowanie gamingiem

„Dane Digiseg przyczyniły się do sukcesu tej kampanii, zapewniając Viewability o 30% wyższe niż w przypadku innych strategii oraz imponujący współczynnik klikalności".

Sabina Smołka, Head of Programmatic, INIS

4. Wyniki:

Powiązanie danych dotyczących gospodarstw domowych w połączeniu z rygorystycznie wyselekcjonowaną, odpowiednią listą domen zapewniło bardzo skuteczną kampanię. 

  • Viewability w grupach wyselekcjonowanych przy pomocy Digiseg wyniosło odpowiednio: 94%, 80% i 80% w porównaniu do średniej dla tej kampanii wynoszącej 73%.
  • Wskaźnik CTR przekroczył średnią dla kampanii aż o 163%. Średni CTR dla kampanii wyniósł 1,9%. Trzy grupy Digiseg miały CTR na poziomie 2,94%, 4,87% i 4,99%.
  • CPC był w ich wypadku aż o 40% niższy od średniego CPC kampanii.

Pozostałe wpisy

które moga Cię zainteresować

Sustainable web design. Holistyczne podejście do projektowania zrównoważonych stron internetowych

Celem cyfrowej zrównoważonej transformacji jest budowa usług i narzędzi przyjaznych zarówno środowisku jak i użytkownikom. Gdyby internet był krajem, byłby 7 największym emitentem CO₂. Wielkość gazów cieplarnianych generowana przez branżę ICT jest po...

Jak nowoczesna technologia wpływa na środowisko?

Radykalna dekarbonizacja gospodarki to droga do zatrzymania globalnego ocieplenia. Jednak dopóki tradycyjnych źródeł energii nie zastąpi energia odnawialna, także wysłanie e-maila, wyszukanie informacji czy obejrzenie serialu w internecie będzie źród...

Sztuka angażowania odbiorców komunikatem reklamowym. Czym jest Content Marketing?

Content marketing to przeciwieństwo reklamy, niczym para rodzeństwa o przeciwstawnych temperamentach. Wyrozumiały i cierpliwy introwertyk, z głową pełną pomysłów, zawsze gotowy do pomocy. Ale to również storyteller, który dzieli się swoim know-how, s...

Opinie naszych klientów

Przeczytaj, co mówią o nas inni

BLOG
fb
ln
yt