BLOG

Google AdWords zmienił się w Google Ads!

Google AdWords zmienił się w Google Ads!

Google AdWords po prawie 18 latach istnienia przeszedł rebranding. Od dziś jego nowa nazwa to Google Ads. Razem z AdWords przekształca się również cały ekosystem marketingowy Google.

Google Ads będzie w zasadzie spadkobiercą systemu Google AdWords z tą jednak różnicą, że skupiony będzie przede wszystkim na reklamowaniu mniejszych biznesów/stron www oraz – co chyba najważniejsze – zostanie dodana do niego szczypta magii w postaci Google’owego AI. Tak, tak – za niedługo pieniędzmi w ramach kampanii Google Ads dysponować będzie człowiek wespół ze sztuczną inteligencją wprost od Google. Ponoć ma to pomóc jeszcze lepiej dysponować budżetem.

Do tej pory wszelkie systemy automatycznie zarządzające budżetem w ramach Google AdWords działały w większości przypadków poprawnie, co nie znaczy, że idealnie.

 

 

Google w oficjalnej informacji pisze, że Google Ads powinno pomóc właścicielom małych biznesów szybko i bez problemu uruchomić swoją kampanię reklamową a także – robić to w prosty i szybki sposób. Zamiast tego – będą mogli skupić się na realizowaniu tego co potrafią robić (czyli zarabiać pieniądze).

To nie jedynie zmiany, bowiem Google łączy platformę DoubleClick oraz Google Analytics 360 Suite, tworząc jeden brand pod nazwą Google Marketing Platform. Powodem połączenia jest chęć umożliwienia lepszej współpracy zespołów marketingowych w przedsiębiorstwach. Nowością w nowym brandzie jest narzędzie Display & Video 360, które łączy funkcje z usług DoubleClick Bid Manager, Campaign Manager oraz Studio and Audience Center. Łącząc te usługi Google ma nadzieję sprostać oczekiwaniom użytkowników którzy chcą jeszcze lepiej zarządzać, monitorować i analizować swoje kampanie reklamowe.

 

 

 

Ostatnią zmianą Google jest połączenie  DoubleClick for Publishers i DoubleClick AdExchange w nową, kompletną i ujednoliconą platformę reklamy programatycznej o nazwie Google Ad Manager.

 

 

Celem rebrandingu jest uproszczenie i ujednolicenie gamy produktów dla reklamodawców. Wszystkie zmiany przeprowadzane przez Google już od pewnego czasu, maja doprowadzić do ułatwienia reklamodawcom działania na swoich platformach.

Źródło: https://www.blog.google/technology/ads/new-advertising-brands/

 

 

 

Pozostałe wpisy

które moga Cię zainteresować

Facebook testuje swoje narzędzie do e-mail marketingu

W świecie marketingu internetowego zapowiada się na kolejną, niemałą rewolucję. Zespół Facebooka ogłosił, że od jakiegoś już czasu prowadził pracę nad nowym narzędziem, służącym do e-mail marketingu. Obecnie jest już na etapie testowania swojego n...

Prelekcja INIS i Deep.BI na Forum IAB 2019

W dniach 5-6 czerwca, w Warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbędzie się kolejna edycja jednej z najważniejszych i najbardziej inspirujących konferencji branży digital. Forum IAB od ponad 12 lat wytycza standardy najlepszych praktyk...

6 rzeczy, które każdy e-commerce powinien zrobić przed Black Friday

Żniwa w e-commerce już lada moment. Na przełomie listopada i grudnia cała branża internetowego handlu liczy na maksymalizację zysków, w związku z nagromadzeniem w krótkim odstępie czasu, wielu doskonałych okazji do podniesienia słupków sprzedaży. Zac...

Opinie naszych klientów

Przeczytaj, co mówią o nas inni

BLOG
fb
ln
tw
yt
ig
eu